آمونیوم پرسولفات کود کشاورزی پاک کننده و سفید کننده

آمونیوم پرسولفات کود کشاورزی پاک کننده و سفید کننده

مشخصات بسته بندی:

نوع بسته بندی

وزن

گرید

کشور سازنده

شکل ظاهری

فرمول شیمیایی

 

کیسه

25Kg

 

چین

بلورهای سفید پودر کریستالی کاهی کمرنگ تا بیرنگ و بدون بو

(NH4)2S2O8

 

 

نام های دیگر: آمونیوم پروکسی دی سولفات ، پر سولفات آمونیوم ، APS ، Ammonium persulfate

یک عامل اکسید کننده در شیمی پلیمر، فرایند سونش و به عنوان عامل پاک کننده و سفید کننده استفاده می شود. این ماده به خوبی ئر آب حل می شود و حلالیت آن بسیار بیشتر از نمک مشابه آن یعنی پتاسیم پرسولفات می باشد. حل شدن این نمک در آب فرایندی گرماگیر است.

کاربرد آمونیوم پر سولفات :

مصرف اولیه سولفات به عنوان کود کشاورزی برای خاک های قلیایی است. یون آمونیوم در خاک آزاد شده و مقدار محدودی اسید تولید می کند. کاهش میزان pH خاک، موجب تامین نیتروژن مورد نیاز برای رشد گیاه می شود. مهم ترین مشکل استفاده از آمونیوم سولفات در کمبود نیتروژن آن نسبت به نیترات آمونیوم است که موجب افزایش هزینه های حمل ونقل می شود. همچنین از این ترکیب در کشاورزی به عنوان اسپری کمکی برای حشره کش ها، قارچ کش ها و علف کش های محلول در آب استفاده می شود.

برای تولید سایر نمک های آمونیوم مخصوصا پرسولفات آمونیوم مصرف می شود. آمونیوم پر سولفات به عنوان یک نگهدارنده چوب استفاده می شده است. اما امروزه به دلیل ایجاد خورندگی در فلزات کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در تهیه نشاسته خوراکی استفاده می‌شود. مصرف این ماده به تنهائی تا 0.075 درصد و با دی اکسید گوگرد تا 0.05 درصد کاربرد دارد .

مصارف آزمایشگاهی.کاغذ سازی، مواد غذایی.شستشوی ظروف شیشه ای آزمایشگاهی.

 

برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید
بازرگانی دیاکو/ تامین کننده مواد اولیه صنایع غذایی ، مواد شیمیایی و مواد آرایشی - بهداشتی
[مازندران، آمل]
  • نوع فعالیت: تولید کننده، وارد کننده، عمده فروش، خرده فروش، صادر کننده، خدمات
  • خدمات/محصولات : فروش مواد اولیه غذایی و شیمیایی، پودر کاکائو و پودر قهوه، وانیل، اسانس ، سوربیتول، گلیسیرین، رنگ، سی ام سی CMC، پودر نارگیل، سی بی اس CBS، کره کاکائو، لسیتین
  • تلفن: 011-32526445